Все хороше рано чи пізно закінчується. Ігрова консоль Sony PlayStation 3 надійшла в продаж в 2006 році, більше десяти років тому. Для японської приставки було випущено величезну кількість відеоігор, включаючи такі ексклюзивні хіти, як Uncharted Heavenly Sword, LittleBigPlanet, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, Gran Turismo 5, demon’s Souls, God of War III, Heavy Rain, infamous, Killzone 2, MotorStorm, Resistance: Fall of Man і безліч інших. За свій життєвий цикл консоль пережила кілька ревізій, постійно змінюючи форм-фактор, а також була продана тиражем близько 90 мільйонів коробок. 29 травня компанія Sony оголосила про те, що припиняє виробництво приставки минулого покоління.

Перші чутки про те, що японський виробник планує згорнути виробництво PlayStation 3, з’явилися ще в березні поточного року. І дійсно, ігрові консолі минулих поколінь проводилися, як правило, по десять або близько того років (PS2 завдяки шаленій популярності протрималася майже 13 років), після чого платформодержатель поступово знижував виробництво, а потім і зовсім зупиняв його, перенаправляючи ресурси на випуск нового покоління пристрою. Приставка PlayStation 4 сьогодні є лідером восьмого покоління ігрових консолей, упевнено обігнавши в гонці свого головного конкурента в особі Xbox One практично в два рази.

З такої нагоди давайте згадаємо деякі цікаві факти про ігрової консолі PlayStation 3, які мені вдалося зібрати спеціально для наших читачів. У момент виходу на ринок в 2006 році PS3 була дуже дорогим пристроєм і продавалася за вражаючі 599 доларів. Висока ціна була цілком закономірною тому, що головний архітектор консолі Кен Кутараги наполіг на тому, щоб в ній були використані передові на той час технології. Наприклад, Blu-Ray-привід і восьмиядерний процесор Cell, створений спільними зусиллями Sony, IBM і Toshiba. Але не обійшлося і без серйозних інженерних прорахунків. Навіть дуже висока вартість не покривала витрат Sony на виробництво PlayStation 3, тому спочатку приставка продавалася дешевше собівартості. Планувалося відбивати витрати за рахунок продажу відеоігор, але в плюс компанія Sony вийшла не відразу. Таким чином, всього за два роки (2007-2008) японський виробник втратив приблизно 3 мільярди доларів, а Кен Кутараги змушений був покинути свій пост в компанії з-за прийняття невдалих рішень.

Cell виявився занадто складним для більшості розробників відеоігор, а компанія Sony не встигла до релізу приставки випустити зрозумілу документацію, що пояснює його особливості. Ще одним слабким місцем консолі була її оперативна пам’ять, кількість якої складало всього 256 мегабайт. Ще 256 мегабайт було виділено під відеопам’ять графічного процесора RSX, створеного NVIDIA. Більш гнучка в плані розробки ігор консоль-конкурент Xbox 360 часто демонструвала кращу графіку в мультиплатформових проектах. Проте з часом розробники пристосувалися до складної архітектури Cell і особливостям PS3, після чого на світ почали з’являтися чудові з технічної та візуальної сторони гри. Згадати хоча б Heavy Rain, The Last of Us або Uncharted 2: Among Thieves.

Завдяки потужності центрального процесора Cell і наявності вбудованої операційної системи Linux (пізніше Sony видалила цю ОС з приставки), кілька ігрових консолей PlayStation 3 можна було об’єднати в єдиний суперкомп’ютер для різних складних досліджень. Цим активно користувалися багато вчені і навіть американські військові, які купували собі PS3 сотнями і навіть тисячами коробок. За вартістю це виходило набагато дешевше, ніж придбання цього суперкомп’ютера, а обчислювальні можливості PS3 забезпечували їх необхідними ресурсами. Так, наприклад, співробітники Массачусетського технологічного інституту за допомогою консолей досліджували активність чорних дір і властивості гравітаційних полів. А військові з Дослідницької лабораторії ВПС США об’єднали 1760 приставок, щоб обробляти знімки, отримані з супутників. Обчислювальною потужністю PS3 користувалися і хакери. Наприклад, в 2008 році за допомогою 200 консолей хакерська група зуміла зламати протокол аутентифікації SSL.

Самої продаваної грою на консолі PlayStation 3 стала, що нітрохи не дивно, Grand Theft Auto V. Власники PS3 купили більше 20 мільйонів копій цієї гри. Всього ж на сьогоднішній день було продано понад 80 мільйонів копій цієї гри для різних платформ. У 2010 році для приставки був випущений контролер PlayStation Move, розроблений для управління іграми за допомогою рухів. Sony так і не змогла зацікавити ним своїх користувачів так, як це вийшло у Nintendo і її консолі Wii. Проте контролер отримав друге життя з виходом гарнітури віртуальної реальності PlayStation VR в 2016 році. Сьогодні Move непогано продається, і компанія Sony цілком задоволена цими результатами. До речі, система PS3 підтримує до семи підключених до неї контролери DualShock 3 або Sixaxis одночасно.

Назва PlayStation 3, нанесене на корпус перших моделей приставки, було виконано шрифтом Spider-Man Font. У той час Sony активно просувала трилогію фільмів режисера Сема Реймі про Людину-павука з Тобі Магуайр у головній ролі, тому було вирішено використовувати шрифт в якості додаткової реклами франшизи. У 2009 році від шрифту відмовилися, повністю змінивши стиль ігрової консолі. Всього ж з 2006 року було випущено три модифікації приставки (fat, slim і super slim), а також безліч лімітованих видань, випущених спеціально до релізу окремих відеоігор. Наприклад, так на світ з’явилася напрочуд красива біла консоль з японськими візерунками в стилі татуювань якудза з гри Yakuza 3. А до релізу гри Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots була випущена лімітована консоль в незвичайній тактичної забарвленні.

Sony офіційно припинила виробництво консолі PlayStation 3
Сергій Грей

Источник: hi-news.ru

Больше похожих новостей
Показать еще в Консоли

Интересное еще

Разработчик macOS-приложений представил игровую приставку с механической ручкой

Орегонская компания Panic известна не только как разработчик приложений для macOS, но и ка…